Увага! Триває збір коштів на сплату оренди серверу для проекту!
Зібрати плануємо приблизно 1000 грн. Деталі за цим посиланням

Perseid Meteor Shower 2017: When, Where & How to See It / Метеорний потік Персеїди: Коли. Де та як їх побачити

What do you need to see them?
0Як спостерігати?
The key to seeing a meteor shower is "to take in as much sky as possible," Cooke said. Go to a dark area, in the suburbs or countryside, and prepare to sit outside for a few hours. It takes about 30 minutes for your eyes to adjust to the dark, and the longer you wait outside, the more you'll see. A rate of 150 meteors per hour, for instance, means two to three meteors per minute, including faint streaks along with bright, fireball-generating ones.
0Для спостереження метеорного дощу не потрібні ніякі астрономічні прилади, тому насолодитися нічним видовищем може будь-хто. Мінімальні вимоги до спостерігача - обрати найменш штучно освітлене місце з якнайбільшим оглядом неба, виділити на спостереження кілька годин свого часу.
Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися - шанс побачити метеор Персеїд завжди є, але якщо дивитися в сторону радіанту - ділянки неба, з якої метеори "вилітають" - можна побачити ще більше яскраво спалахуючих метеорних частинок. Радіант Персеїд знаходиться поблизу сузір'я Персея, що знаходиться у північно-східній ділянці неба. Для того, щоб краще зорієнтуватися - знайдіть, певно візуально відоме всім, сузір'я Кассіопеї (літера W) та дивіться від нього лівіше та трохи нижче - саме там знаходиться точка, з якої вилітатимуть метеори, спалахувати вони будуть в різних ділянках неба. Точка спалаху, а отже згоряння, залежатиме від величини частинки та швидкості, якою вона входить у земну атмосферу. До слова - середня швидкість Персеїд близько 50 км\сек, а розмір від кількох десятків сантиметрів.
Earth will pass through the path of Comet Swift-Tuttle from July 17 to Aug. 24, with the shower's peak — when Earth passes through the densest, dustiest area — occurring on Aug. 12. That means you'll see the most meteors in the shortest amount of time near that peak, but you can still catch some action from the famed meteor shower before or after that point.
0Метеорний дощ Персеїд відбувається щороку, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта — Туттля. Ядро комети сягає близько 26 кілометрів. Останнє зближення з Землею було у 1992 році, а наступне очікують у 2126 році. Хоч комета і наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст наша планета проходить щороку. Уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. Це явище можна спостерігати з будь-якого місця планети, але найяскравіше воно у Північній півкулі.
When to see them?
0Коли можна побачити Персеїди?
According to NASA meteor expert Bill Cooke, the Perseids are perhaps the most popular meteor shower of the year. Typical rates are about 80 meteors an hour, but in outburst years (such as in 2016) the rate can be between 150-200 meteors an hour. The meteor shower's actual peak is around 1 p.m. EDT Aug. 12, which means that the night before and the night after will both have good rates; Cooke said the show would be slightly better in the predawn hours of Aug. 12, but that there'd be a decent show both nights.
0Така кількість метеорів, що очікується цього року є типовою, але бували і роки всплесків кількості, як, наприклад, в 2016 році, коли кількість метеорів досягала 150-200 за годину. у 2017 фактичний пік метеоритного дощу розпочнеться близько 1:00 EDT, 12 серпня (8 година вечора 12 серпня за Києвом), що означає, що вночі напередодні (п"ятниця) та опісля (вечір суботи) буде спостерігатся найбільша кількість метеорів. Як уже згадувалося. яскраве місячне сяйво поглине спалахи не надто яскравих метеорів потоку Персеїд, але хороша новина полягає в тому, що цей метеоритний потік багатий на боліди - великі вогняно-яскраві метеоритні тіла, що залишають за собою яскраві сліди з розжарених у атмосфері газів різного кольору.
The Perseid meteor shower is one of the most-watched showers of the year when it peaks each August; during that time, its rate can reach from 80 to 100 meteors per hour, and it's known for bright fireballs in the sky. This year, because of a bright, waning moon, visibility for observers will be closer to 40 or 50 meteors per hour — but it will still be a vivid show for viewers on the nights of Aug. 11 to 12 and Aug. 12 to 13.
0Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним та чисельним метеорним потоком, що досягає свого максимуму щороку у серпні. Впродовж свого піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати в середньому від 80 до 120 за годину. Також Персеїди вважають найяскравішим метеорним потоком. А тепер перейдемо до мінусів.

Цього року, через спадаючий, але ще яскравий Місяць, видимість для спостерігачів буде ближче до 40 або 50 метеорів на годину, - але тим не менш - це повинно бути дуже захоплююче. Цьогоріч пік очікують у ніч з п'ятниці на суботу з 11 на 12 серпня, та у ніч з суботи на неділю - з 12 на 13 серпня .
The peak of the Perseid Meteor Shower is coming in just a few weeks!
0Пік цього явища можна буде спостерігати уже за тиждень.
This summer, try and catch one of the night sky's most spectacular and accessible shows — a meteor shower.
0Цього літа спробуйте спіймати одне з найфектіших і доступних явищ літнього нічного неба - метеорний потік Персеїд!

Резюме
Стать:
чоловік
Рідна мова:
українська
З нами:
з 18 вересня 2016 р. (946 днів)
Діяльність:
445 версій перекладу з загальним рейтингом 1
16 коментарів
Написати StreetAstronomy приватне повідомлення