×Увага! Цей переклад, можливо, ще не готовий, так як модератори встановили для нього статус «йде переклад»

Готовий переклад ФСБ взрывает Россию / ФСБ підриває Росію: Глава 1 Спецслужбы разжигают войну в Чечне

Глава 1

Спецслужби розпалюють війну в Чечні

Росія знову воює. І де! На Північному Кавказі. Ніби не було Афганістану. Ніби заздалегідь не ясні хід, результат та наслідки цієї війни, оголошеної в багатонаціональній державі гордому, войовничому народу. Як могло виявитися, що в найбільш демократичний період розвитку Росія почне одну з
найганебніших своїх воєн?

Війна вимагає мобілізації ресурсів, збільшення бюджетів силових структур, відомств і міністерств.

Війна збільшує роль, значення і вплив людей в погонах і гальмує продовження курсу прозахідних економічних реформ.

Війна приводить країну до ізоляції від спільноти цивілізованих держав, бо вона не підтримується іншим світом і незрозуміла йому.

Колись улюблений і популярний президент втрачає підтримку й населення, і світової спільноти. Спійманому в капкан, йому залишається єдиний вихід – піти у відставку до закінчення терміну, віддавши владу до рук ФСБ в обмін на гарантії недоторканності собі й своїй родині. Ми знаємо, кому це було вигідно: тим, хто отримав від Єльцина владу. Ми знаємо, як це було досягнуто: через війну в Чечні. Залишилося тільки зрозуміти, хто ж усе це організував.

Найслабшою ланкою багатонаціональної російської мозаїки виявилася Чечня. Вважаючи Джохара Дудаєва своїм, КДБ не заперечував проти його приходу до влади. Генерал Дудаєв, член КПРС з 1968 року, був переведений з Естонії у рідний йому Грозний ніби спеціально для того, щоб стати в опозицію місцевим комуністам, бути обраним президентом Чеченської Республіки і проголосити в листопаді 1991 року незалежність Чечні (Ічкерії), як би демонструючи російській політичній еліті, до якого розколу веде Росію ліберальний режим Єльцина.

До 1994 року політичне керівництво Росії вже розуміло, що не готове дати Чечні незалежність. Надання суверенітету Чечні дійсно могло призвести до подальшого розпаду Росії. Але чи можна було починати на Північному Кавказі громадянську війну? «Партія війни», яка спиралася на силові міністерства, вважала, що можна. Однак до війни потрібно було підготувати громадську думку. На громадську думку легко було б уплинути, якби чеченці стали боротися за свою незалежність за допомогою терактів. Залишилася справа за малим: організувати в Москві вибухи з «чеченським слідом».

Знаючи, що з дня на день російські війська і сили антидудаєвської опозиції почнуть запланований штурм Грозного, в Москві для розпалювання античеченських настроїв ФСК (Федеральна служба контррозвідки, так називався 1994 року колишній КДБ. – «Сомн.») 18 листопада 1994 року зробила першу спробу вчинити терористичний акт, оголосити відповідальними за нього чеченських сепаратистів і, спираючись на лютість жителів Росії, придушити в Чечні рух за незалежність.

Увага! Цей переклад, можливо, ще не готовий.
Його статус: йде переклад

Перекладено у ПАЛЯНИЦІ
http://translate.thealphacentauri.net/book/44/134

Перекладачі: SimondR

Настройки

Готово:

14.92% КП = 1.0

Неперекладені фрагменти будуть пропущені.

Скачати як .txt файл
Посилання на цю сторінку
Зміст перекладу
Інтерфейс перекладу